Olulised eelised, mida orgaaniline toit annab tervisele

Kui oled lehitsenud meie portaali, siis oled juba tõenäoliselt tuttav sellega, milliseid eeliseid võib orgaanilisel toidul üleüldiselt olla. Kui rääkida aga konkreetsemalt tervisest, siis ulatub orgaanilise toidu tervise-eeliste nimekiri üsna kaugele.

Kuigi siinkohal tuleks ka mainida, et kõik ei ole nii must-valge ning ka orgaanilisel toidul võib olla miinuseid, keskendume alljärgnevas põgusas ülevaates sellele, milliseid kasulikke terviseboonuseid võib orgaaniline toit sulle pakkuda.

Rohkem antioksüdante

Antioksüdandid on meie tervisele hädavajalikud, täites kehas kümneid tähtsaid ülesandeid. Mitmed uuringud on leidnud, et antioksüdandid, mis pärinevad orgaanilisest toidust, on parema toimega kui mitteorgaanilistest toidust pärinevad variandid.

Miks see võib nii olla? Arvatakse, et põhjus peitub pestitsiidides ja muudes kemikaalides, mida kasutatakse mitteorgaanilise toidu kasvatamisel. Orgaanilise toidu puhul ei ole toote vitamiinide ja mineraalide koostist mõjutanud ükski kemikaal, seega on ka reaalne, et orgaanilistes puu- ja köögiviljades pesitsevad antioksüdandid on ka mõjukamad.

Ei mingeid pestitsiide

Selleks, et kasvatada vilju, tuleb tõrjuda erinevaid putukaid, mis võiksid kahjustada taimi. Selle ülesande täitmiseks võetakse appi tõrjevahendid pestitsiidid, mis on sisuliselt nagu mürk. Ehkki taolised kemikaalid pole niivõrd tapva efektiga inimkeha jaoks, on siiski leitud mitmete uuringute poolt, et väga väga suur hulk pestitsiididest satub siiski meie tarbimisse ning isegi niivõrd väikesel määral võivad need tekitada hulga erinevaid probleeme, seejuures eriti arenguprobleeme.

Orgaanilise toidu puhul ei ole kasutatud pestitsiide, seega saad olla kindel, et sinu puu- ja köögiviljad ei ole enda sisse imendanud ühtegi mürgist kemikaali.

Parem südamele

Põneval kombel on avastatud, et orgaaniliselt kasvtatud loomsetes toodetes on rohkem ühte teatud tervislikku rasvhapet nimega konjugeeritud linoolhape, mis on kasulik südame- ja veresoonkonna tööle. On avastatud, et piim ja liha, mis pärineb loomadelt, kes on kasvanud vabalt ehk teisisõnu pole üles kasvanud puuris, sisaldab nimetatud rasvhapet rohkem.

Tugevam immuunsussüsteem

Me oleme kõik kuulnud GMO-st ehk geneetilisest muundamisest, mida kasutatakse kas või näiteks tomatite suurendamiseks. GMO tehnoloogia abil on loodetud vähendada maailma näljahäda, kuid nagu võid arvata, siis on kunstlikel protseduuridel hulk negatiivseid mõjusid. On avastatud, et GMO-toit võib märkimisväärselt vähendada immuunsussüsteemi tugevust.

Orgaanilise toidu puhul pole seda probleemi, kuna tegemist on toiduga, mis on kasvanud üles just nii nagu see on kasvanud, ilma kellegi välise sekkumiseta.

Ei mingit probleemi antibiootikumidega

Mitteorgaanilisel toidul on veel üks suur probleem: antibiootikumid. Paljud tootjad süstivad loomadele antibiootikume, et hoida neid „tervena“, seega on loomad täis süstitud ravimeid. Paraku tähendab see ühtlasi aga ka seda, et kui me tarbime taolise looma liha või piima, saame me ka mingil määral oma kehasse antibiootikume, mis võivad tekitada pikapeale kehas resistsuse. Orgaanilises toidus ei kasutata antibiootikume absoluutselt – loomad on niigi terved ilma igasuguste lisaravimiteta.

Need on vaid mõned üksikud näited eelistest, mida orgaaniline toit võib anda. Usalda loodust – inimesed on seda teinud aastatuhandeid, seega miks hakata nüüd tarbima kemikaale, kui võib kasutada loodusest pärit tooteid? Orgaaniline on ehe ja loomulik – ning pikas perspektiivis ka parem sinu tervisele.

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *